Wspólny mianownik sukcesu

Wspólny mianownik sukcesu

Ostatnia aktualizacjia:

Straciła wzrok, słuch i umiejętność mówienia mając 19 miesięcy. Kolejne 4 lata były nieznośne dla rodziny. Nic nie rozumiejąca dziewczynka płakała, wrzeszczała, i niszczyła wszystko na swojej drodze. Jedynym sposobem aby ją uspokoić – były cukierki które w końcu stały się nałogiem. Mowa o Helen Keller. W wieku 6 lat nie wiedząc co począć rodzice prosili o pomoc Aleksandra Grahama Bella, który skontaktował ich z także niewidomą Anną Sullivan, która podjęła próbę nauki Helen. Pod opieką Sullivan – Helen nauczyła się komunikować dotykiem, a potem języka Braille’a. Ukończyła studia, napisała wiele książek oraz pracowała na rzecz innych upośledzonych ludzi. Założyła fundację na rzecz niewidomych. Ludzie tacy jak Helen Keller w spektakularny sposób potwierdzają wartość i moc ludzkiej woli. 

Analizując tę zdolność odnośnie skutecznego samozarządzania, zauważymy, że to niewielkie czyny, nie widoczne dokonania powodują trwały sukces. Faktycznie, są to prawidłowe decyzje codziennego życia. Poziom do którego rozwinęliśmy naszą wolną wolę, obrazuje poziom spójności wewnętrznej. Prawdziwą i silną wolną wolę mamy gdy to co robimy jest spójne z tym co mówimy, a to z tym co myślimy. Albert Gray w książce pt. ,,Wspólny mianownik sukcesu” opisuje jedną rzecz, która łączy wszystkich wielkich ludzi, niekoniecznie znanych, tak samo dotyczy to prostego, ale spójnego człowieka. Autor doszedł do wniosku, że ten wspólny mianownik to nie ciężka praca, szczęście, znajomości czy urodzenie. Czynnikiem, który wydaje się ważniejszy od wszystkich innych, jest nawyk robienia właściwych rzeczy we właściwym czasie.

,,Ludzie sukcesu mają nawyk robienia rzeczy, których ci, co w życiu osiągają niewiele, nie robią. To nie znaczy, że oni na pewno lubią je robić, jednak ich chęć i niechęć podporządkowane są sile ich celu” ~Albert E.N. Gray

,,Takie podporządkowanie wymaga celów, posłannictwa, wyraźnego poczucia kierunków i wartości, gorącego wewnętrznego ,,tak!”, które pozwala powiedzieć ,,nie” wszystkiemu innemu” ~Stephen R. Covey

Michał Kuczek
Michał Kuczek

Cześć! Jestem tutaj w celu odkrycia uniwersalnych metod rozwiązywania problemów. Interesują mnie negocjacje, zarządzanie, projektowanie i uprawa borówki amerykańskiej. Jestem studentem psychologii i prowadzę agencję kreatywną Biiird Studio.

Dodaj komentarz