Zuzia

Hej!

Dwadzieścia pięć! Ćwierć stulecia!

Gdy byliśmy młodzi, nie mieliśmy ani wiedzy ani opinii. Nie mieliśmy wystarczająco czasu, ani mądrości aby wytworzyć własne standardy. Do tego potrzebujemy najpierw nauczyć się myśleć.

Smuci mnie to, że młodym ludziom nie tłumaczy się dlaczego powinni pisać. W szkole nauczyciele mówią: musisz to napisać, żebym mógł cię ocenić. NIE!! Potrzebujesz nauczyć się myśleć. Bo to pozwoli ci działać efektywnie w świecie, pozwoli ci wygrać bitwy, bitwy w dobrej sprawie, pokonywać trudności. Jeśli potrafisz myśleć, pisać i mówić – precyzyjnie – jesteś niepowstrzymana. Nic nie stanie ci na przeszkodzie.

Długo używaliśmy słów innych ludzi, byliśmy we władaniu idei innych ludzi, myśleliśmy ich myślami. Wybieraliśmy sobie te, które nam się podobają, lub pasują i wypowiadaliśmy je w rozmowie.

Gdy opanujemy myślenie, choćby w części, możemy zacząć budować własne standardy. Aby to zrobić możemy wziąć jakąś ideę, która nam się podoba. Następnie musimy skupić cały nasz wysiłek, cały nasz arsenał myślenia, na próbie obalenia wybranej idei. I tylko gdy rzeczywiście nam się to nie uda, zyskujemy prawo do powiedzienia, że to jest *nasz* standard, *nasza* wartość.

Życzę ci odwagi do dzielenia się zaufaniem. Pokory aby móc wywyższyć innych, nawet jeśli na to nie zasługują, aby obdarzeni zaufaniem i odpowiedzialnością mogli wzrastać.

Bardzo lubię twoje pozytywne nastawienie do ludzi. Doceniam energię z jaką potrafisz mówić.

Przeczytaj proszę te poniżesz artykuły:

Prezent

Pomyślałem, że w świecie, gdzie wszyscy są bardzo zabiegani i albo nie mają dla siebie czasu, albo ten czas jest niezaplanowany i spędzony na płytkiej interakcji – najbardziej wartościowym prezentem jaki mogę ci dać jest mój czas.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji tego co moglibyśmy zrobić razem ????. Możesz wybrać którąś z nich, lub sama coś zaproponować.

Bilet, który Ci dałem, jest ważny 120 dni.

Ugotujmy/upieczmy coś razem

Mogę pokazać ci jak zrobić zupę z pora. Możemy zrobić smażone banany z czarną fasolą. Możemy zrobić pieczone tofu w sosie z pomarańczy.

Zuzia 1

Pieczone tofu z masłem orzechowym i papryką.

Albo możemy spróbować upiec np. taki chleb:

Badanie osobowości

Dlaczego warto znać swoją osobowość?

Każdego dnia wchodzisz w interakcje ze sobą samą (zadajesz sobie pytania) a także z innymi ludźmi w rodzinie, pracy. Każda z tych osób ma inną osobowość.

Ponieważ ludzie mają różną osobowość, mogą patrzeć na świat z innej perspektywy, perspektywy, której możesz nie rozumieć.

Różnice w osobowości mogą być frustrujące, ale różnice te są też ludziom potrzebne. Każdy człowiek przychodzi na świat aby rozwiązać inny problem, ma inne powołanie. Ludzie współpracują, rozwiązują problemy świata i generują nowe możliwości tworząc organizacje biznesowe, edukacyjne itp.

Znając swoją osobowość oraz jej implikacje, a także implikacje osobowości innych ludzi będziesz w stanie lepiej rozumieć innych i efektywnie z nimi współpracować.

Opowiem ci też co wyniki dla ciebie znaczą, oraz co dla innych ludzi wokoło ciebie.

Dobrego kolejnego roku!