Borówka amerykańska

BEZ ŚRODKÓW CHWASTO- I OWADOBÓJCZYCH

Borówka amerykańska – supergwiazda w odżywianiu

Wygląda na to, że już w najbliższym czasie wśród osób stosujących zdrowy styl odżywiania królować będzie właśnie ta jagoda. Roślina ta występuje prawie na całym świecie, a korzyści spożywania jej owoców są zd…

Naszą plantację prowadzimy rodzinnie, ja, rodzice, dziadkowie i kuzynki, mamy 2000 krzaków z których zeszłego roku zebraliśmy ponad 2000 kg. Bardzo lubimy to nasze hobby. Pasjonujemy się zdrowym odżywianiem i zdrowiem w ogóle. Mama jest lekarzem, a tata prezesem Fundacji Źródła Życia. Nie używamy żadnych środków ochrony roślin, ponieważ staramy się jak to tylko możliwe wyprodukować owoce, które będą bezpieczne i najlepsze jakością na Polskim rynku. Każdego roku obsypujemy krzaki korą sosnową, która ogranicza znacznie potrzebę używania nawozów siarkowych i azotowych, ponieważ zakwasza ziemię. Obsypywanie korą zagłusza także chwasty, ułatwiając nam pielęgnację roślin. Owoce sprzedajemy do odbiorców końcowych, oraz na programach zdrowotnych NEWSTART. Borówki wysyłamy na teren całego kraju kurierem DPD. Cała podróż od zerwania trwa 1-3 dni. Nie jest to problem, ponieważ borówki z natury są bardzo odpornym owocem.

W zeszłym roku zrealizowaliśmy ponad 300 zamówień!

Wczesne borówki (Early Blue)

średnica 0,7 - 1,5 cm
25
  • Darmowa dostawa od 16 kg

Usługi dodatkowe:

  • Gwarancja dostawy następnego dnia przed 12 +25zł

    Dostępne tylko dla dużych miast.

Najczęściej zadawane pytania

Badania dostępne tylko w j. angielskim, możesz przeczytać mój artykuł o borówkach po polsku tutaj. Linki do strony ncbi.gov(national center of biological information)

WARTOŚĆ ODŻYWCZA BORÓWEK
BORÓWKA A RAK
FLAWONOIDY I ANTYOKSYDANTY
NAJWIĘKSZA BAZA BADAŃ NAD BORÓWKAMI

Na razie – nie. Używamy nawozów sztucznych – siarkowych i  azotowych, które mają pozytywny wpływ na wartości odżywcze owoców, jednak jak wszystkie nawozy sztuczne uważane są za szkodliwe dla środowiska. Nawożenie nawozami naturalnymi jest tak kosztowne, że wciąż trudno znaleźć klientów w Polsce na takie owoce. Wierzymy, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości.

Gdy złożysz zamówienie, będzie ono zebrane i wysłane kolejnego dnia.
Gdy twoje borówki zostaną zebrane, idą do magazynu i są pakowane w małe 250g pudełeczka. Są one zbierane do większych kartonów, które oddajemy w ręce kuriera. Podróż kurierowi zajmuje zazwyczaj jeden dzień.