Niezwykli ludzie zmiany

Niezwykli ludzie zmiany 1

Stephen R. Covey

Zaliczany do 25 najbardziej wpływowych amerykanów, założyciel największej organizacji szkoleniowej na świecie. Utorował drogę Etyce Charakteru przywracając jej mądrość po stu pięćdziesięciu latach „dróg na skróty”. Choć niewielu słyszało jego nazwisko, jest pewne, że miał pozytywny i znaczący wpływ na wygląd dzisiejszej zachodniej rzeczywistości.

Za pomoc w rozwiązywaniu konfliktów w przedsiębiorstwach jak i sytuacjach politycznych otrzymał nagrodę Men of Peace Award.

Ojciec dziewięciorga dzieci i dziadek sześćdziesięciu, za stworzenie niezwykle skutecznej rodziny otrzymał nagrodę Fatherhood Award.

Niezwykli ludzie zmiany 2

Jordan B. Peterson

Dr. Jordan Peterson jest profesorem psychologii na uniwersytecie w Toronto oraz autorem książki „12 Rules for Life: And Antidote to Chaos”.

Wychował się i wyrósł na lodowatych pustkowiach Północnej Kanady. Pomógł wielu w swojej praktyce klinicznej przejść przez triumfy i tragedie życia. Przemawiał do ponad 250 tysięcy osób w Północnej Ameryce, Europie i Australii w trakcie jednego z największych autorskich tournee.

Jordan jest uznawany za jednego z największych umysłów XX w. co zawdzięcza swoim pracom nad osobowością, wpływem religii i odnalezieniu oraz wskazaniu drogi do odkrycia znaczenia.

Niezwykli ludzie zmiany 3

Simon Sinek

Simon Sinek jest niewzruszonym optymistą, który wierzy w jasną przyszłość, wierzy, że wspólnie jesteśmy w stanie ją stworzyć.

Odkrył modele działania największych przywódców. Zbadał wzory zarządzania, oraz zasady działania i komunikacji stosowane przez najlepsze organizacje.

Jego TED Talk, w którym przedstawia swoją ideę posługiwania się misją i odkryciem „Dlaczego?” jako najlepszego i trwałego czynnika zmiany i rozwoju organizacji, obejrzało ponad 40 milionów osób.

Wyobraź sobie świat, w którym większość z nas wstaje każdego ranka z świadomością celu, każdy z nas czuje się bezpiecznie w pracy i spełniony wraca do domu.

Niezwykli ludzie zmiany 4

William Ury

Współzałożyciel kursu negocjacji na Harvardzie. Jeden z wiodących ekspertów negocjacji i mediacji na świecie.

W 1980 r. stworzył  wraz z rządami USA oraz ZSRR system zapobiegania wojnom nuklearnym. Był także doradcą w oddziale zarządzania kryzysami w Białym Domu. 

Przez ostatnie trzydzieści pięć lat pracował jako doradca i mediator w konfliktach od wojen etnicznych na Bliskim Wschodzie po problemy w Kolumbii, gdzie jest starszym doradcą prezydenta Juana Manuela Santosa.

Od lat uczy negocjacji w świecie biznesu oraz rzeczywistości politycznej. Wraz z prezydentem USA Jimmy’m Carterem założył Międzynarodową Sień Negocjacyjną, która poszukuje rozwiązań dla wojen domowych na całym świecie.