PROJEKT: Przyszłość

„zaczęłam żyć”
„nie ma lepiej spędzonego czasu”
„wizja lepszej przyszłości ratuje”

Zamiast tkwić w niewoli wspomnień, stwórz obraz przyszłości jakiej pragniesz.

PRZED: Życie jest niepewne, nie wiesz gdzie tak naprawdę dążysz, nie wiesz czego chcesz, nie wiesz co lubisz. Boisz się, co przyniesie jutro. PO: Masz opisane cele, wiesz co byłoby dla ciebie dobre, wiesz też czego nie chcesz – tworzysz dwie siły: ciągnącą cię do przodu i pchającą cię od tyłu, z dala od wszystkiego co mogłoby się stać, gdybyś porzucił wszelką odpowiedzialność.

146+ osób już stworzyło wizję swojej przyszłości!

To co przeczytasz na tej stronie i w zawartości programu jest wynikiem siedmiomiesięcznej (i siedmioletniej) pracy. Wszystko zaczęło się w dniu, gdy przeczytałem fragment (zamieszczony poniżej) książki pt. „7 nawyków skutecznego działania” Stephen’a Coveya.

Niezwykle łatwo wpaść w pułapkę aktywności, w wir życia – pracować coraz ciężej i wspinać się po szczeblach drabiny sukcesu po to tylko, by odkryć, że przystawiona jest do złej ściany. Można być zajętym, bardzo zajętym, a jednocześnie mało efektywnym.
Zaczynać z wizją końca – to zaczynać z jasnym zrozumieniem własnego przeznaczenia, to wiedzieć, dokąd się podąża, by lepiej rozumieć, gdzie się jest teraz, i stawiać każdy krok we właściwym kierunku.

Postanowiłem wtedy, że zrobię wszystko, aby oprzeć drabinę swojego życia o właściwą ścianę. Nie wiedziałem jednak jak to zrobić. Brakowało mi narzędzia, które by mi w tym pomogło. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań, pozwoliłoby mi stworzyć wizję mojej przyszłości.

Skoro napisanie wizji swojej przyszłości jest tak niezwykle ważne, postanowiłem stworzyć takie narzędzie. Pomogło ono mi, oraz dziesiątkom osób z którymi się już nim podzieliłem. Teraz może pomóc Tobie. 

Poprzez odpowiadanie na pytania, krok po kroku utworzysz wizję swojej przyszłości.

Jesteś w miejscu, które może całkowicie odmienić twoje życie. Na lepsze.

#1 – Bez jasnego celu, stajemy się produktem rzutu kośćmi

Wiele osób nigdy nie odnajduje swojego powołania, w konsekwencji większość decyzji podejmują przypadkiem, nieintencjonalnie. Niezauważają wartościowych okazji. 

Jeżeli robisz coś bez wyraźnego powodu, to w pewnym momencie zabraknie Ci energii niezbędnej do kontynuowania wysiłków.

Ten program pomoże ci odnaleźć to, co jest dla ciebie prawdziwym źródłem radości i satysfakcji, pomoże ci też znaleźć problemy, które gdybyś rozwiązał – poprawiłbyś znacząco swoją sytuację.

Brakowi celu towarzyszy często brak ciekawości świata. Nie szukając nowych informacji, twoja wiedza się dezaktualizuje, a twoja pomoc traci na wartości. W trakcie Programu postawisz cele i zaprojektujesz drogę ich realizacji.

Zadasz sobie pytania: Jakie przeszkody mogą stanąć na mojej drodze? Czego powinienem się nauczyć, aby móc je przezwyciężyć? Odpowiedzi dadzą ci poczucie zrozumienia, sensu.

Najlepszym sposobem na przewidzenie swojej przyszłości, jest jej zaplanowanie. Plan może ulec zmianie, jednak to wizja przyszłości, nawet niepewna, jest pierwszym krokiem, który pozwoli ci zajść tam, gdzie chciałbyś być.

#2 – Czemu nie robimy tego co chcemy robić?

Około 70% przedsiębiorstw rozpada się w pierwszym roku działalności, a zaledwie 12% istnieje dłużej niż 10 lat.

Z prywatnymi postanowieniami jest jeszcze gorzej. 

Aż 93% ludzi ponosi porażkę i porzuca część, bądź wszystkie noworoczne postanowienia w przeciągu kolejnych kilku miesięcy. 25% porzuca je już w pierwszym tygodniu.

Głównym powodem trudności w realizacji postanowień, jest to, że najczęściej dotyczą one zmiany naszego zachowania. Zmiana zachowania jest trudna. Nawyki jakie wytworzyliśmy przez lata to supły, których nie rozwiążemy z dnia na dzień.

Ludzie nawet gdy chcą, rzadko pozbywają się niechcianych nawyków, ponieaż:

 • nie przykładają uwagi rozpisaniu postanowień
 • nie określają sposobu monitorowania postępów
 • nie toważyszy im historia i poczucie wyższego celu, które uzasadniałby ich postanowienia
 • mają jedynie mglista wizja przyszłości, bez konkretów

PROJEKT: Przyszłość, pomoże ci zarysować Twoją przyszłość. Zdasz sobie sprawę z tego co rzeczywiście chcesz osiągnąć oraz jak strasznie może potoczyć się twój los, jeśli nie będziesz wystarczająco skupiony i zaangażowany.

Stworzysz siłę ciągnącą cię do przodu oraz drugą, być może silniejszą – pchającą cię od tyłu. Będziesz chciał osiągnąć sukces (który sam zdefiniujesz), a jednocześnie będziesz chciał uciec od tego, gdzie mógłbyś wylądować, gdybyś porzucił wszelką odpowiedzialność. 

Nie możesz stać się lepszym w czymś czego nie robisz. Zyskasz kontrolę nad swoim życiem dopiero gdy zaczniesz wyobrażać sobie jak chciałbyś, aby wyglądała twoja przyszłość, gdy zaczniesz planować i powoli wprowadzać w życie swoje pomysły. 

#3 – Pisanie porządkuje myśli

William James, niezwykły amerykański psycholog kiedyś zaobserwował, że nie był pewien o czym myślał, dopóki nie zapisał swoich myśli. Gdy nie wiedział co napisać, pisał o tym, co przyszło mu do głowy. Ostatecznie, jego pomysły stały się konkretne i przejrzyste.

Wiele osób boi się pisać. Mówią, że nie potrafią dobrze pisać. Mówią, że jeśli już mieliby coś napisać, to musiałoby to być perfekcyjne – przez co odkładają pisanie w nieskończoność. Jednak ta pierwsza kiepska wersja twojej wizji przyszłości musi zaistnieć, abyś mógł ją potem ulepszyć.

Gdyby ktoś przystawił Tobie pistolet do głowy dzisiaj i kazał przejść przez ten program do kolejnej środy – zrobiłbyś to. Być może niedoskonale. Ale zrobiłbyś.

W kolejną środę miałbyś plan, którego posiadanie w odpowiedniej formie zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia celów nie o 5%, nie 20%, ale aż o 42%

146+ osób już stworzyło wizję swojej przyszłości!

Okazje zdarzają się każdemu, jednak tylko baczni obserwatorzy potrafią je zauważyć. Ten program jest dla ciebie okazją. Jeśli nie idzie ci idealnie, jeśli czujesz się zagubiony lub niepewny nie przegap tej szansy, szansy na stanie się lepszym, silniejszym człowiekiem.

Przebieg programu

Program został zaprojektowany z myślą o najlepszych osiągnięciach.  Składa się on z dwóch części:

W pierwszej odpowiesz na precyzyjnie wyselekcjonowane pytania, które większość ludzi sukcesu zadało sobie na początku swojej podróży.

Podparte są one badaniami. Posiadanie gotowych odpowiedzi na te właśnie pytania daje poczucie ukierunkowania i stabilności.

Opiszesz wizję swojej przyszłości oraz tego, czego chciałbyś uniknąć.

W drugiej części zbudujesz plan:

 • nazwiesz i opiszesz cele, które chciałbyś osiągnąć
 • nadasz im wartość
 • ocenisz wpływ, jaki wywrze osiągnięcie każdego celu
 • stworzysz strategię postępowania
 • przewidzisz przeszkody, jakie możesz napotkać na swojej drodze
 • ustalisz sposób monitorowania swoich postępów.

WIZJA PRZYSZŁOŚCI

 1. Wprowadzenie
 2. Jedna rzecz, którą mógłbyś zrobić lepiej
 3. Czego warto się nauczyć?
 4. Praca nad nawykami
 5. Twoje życie wśród innych
 6. Czas naostrzyć piłę
 7. Twoja rodzina w przyszłości
 8. Twój wpływ
 9. Jakie cechy chciałbyś mieć?
 10. WIZJA PRZYSZŁOŚCI
 11. A CO JEŚLI STRACĘ Z OCZU CEL?

CELE

 1. Nadaj tytuł swojej historii
 2. Możliwość opisania 7 celów, każdy zawierający 6 kroków:
  1. Nazwa i krótki opis celu
  2. Indywidualna wartość celu
  3. Wpływ jaki wywrze osiągnięcie celu
  4. Strategia postępowania
  5. Możliwe przeszkody na drodze
  6. Sposób monitorowania postępów
 3. Stworzony projekt twojej przyszłości do pobrania

Pytania i odpowiedzi

1.) Jestem w trudnej sytuacji, czy jest szansa, żeby dostać dostęp do programu za darmo?

Tak. Chętnie udostępnię kurs wszystkim, którzy stracili pracę lub z innych powodów mają teraz trudny czas.

Opisz swoją historię i wyślij ją do mnie tutaj. Postaram się szybko odpowiedzieć.

2.) Od lat osiągam to co sobie postanowię, czy jest coś w tym programie co może mi jeszcze jakoś pomóc?

Na osoby, które już przed rozpoczęciem programu osiągały to co planowały, miały poczucie sensu życia i nie obawiały się o swoją przyszłość, program nie ma tak znaczącego wpływu (choć osoby te zazwyczaj są zadowolone, że poświęciły czas na jego wykonanie, mówią, że pomógł im zbudować przejrzystość życia).

3.) Nie radzę sobie z niczym. Jestem załamana/any. Boję się przyszłości. Boję się o niej myśleć, nie podołam programowi, który skłania do myślenia o przyszłości. Co mam zrobić?

Twoja sytuacja wcale nie jest rzadka. Ludzie cierpią, boją się i załamują z różnych powodów. Często ukrywają swoje trudności – dlatego choćby myślimy, że to tylko my mamy problem.

Choć mój program może być dla ciebie ogromnym wyzwaniem, istnieje bardzo duża szansa, że po jego wykonaniu zdobędziesz wystarczająco odwagi, żeby stawić czoła życiu. A samo życie nie będzie już bezsensowne.

4.) Jak długo zajmie mi wprowadzenie zmian w moim życiu?

To zależy od tego jak bardzo Cię boli. Jeśli ból jest zbyt słaby, a presja okoliczności niezbyt silna to spróbuj przyjrzeć się swojemu życiu, jeśli nie znajdziesz obszaru w którym doświadczasz bólu – prawdopodobnie nie wytrwasz do końca programu.

Natomiast, jeśli jakaś część ciebie cierpi i pragnie zmian – masz ogromne szanse, że z pomocą programu rzeczywiście wprowadzisz je w swoje życie.

Kim jestem?

Psychologiem (tuż przed obroną pracy). Mediatorem. Programistą. Posiadam certyfikaty m.in. z Yale w obszarze psychologii, negocjacji (Yale), dietetyki (PN1) oraz trenerstwa. Od ponad 10 lat aktywnie angażuję się w wolontaryjne rozwijanie świadomości zdrowotnej Polaków.

– Michał Kuczek
Projekt: przyszłość 1

Negocjuj z rzeczywistością, złóż dzisiaj swój czas w ofierze, a w przyszłości rzeczywistość ci pobłogosławi.

146+ osób już stworzyło wizję swojej przyszłości!

Doświadczenia uczestników:

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 1. Avatar of agnieszka
  Agnieszka
  #LINK,

  Wizja lepszej przyszłości ratuje! Trudne historie sprawiają, że często myślę o sobie w bardzo negatywny sposób. Gdyby jednak udało mi się osiągnąć kilka specyficznych rzeczy, pokonać swój strach i myśli, że się nie nadaję, że nie dam rady, wiem że życie byłoby lepsze. Teraz myślę, że to możliwe i wiem co w tej kwestii zrobię już jutro.

 2. Avatar of ania
  Ania
  #LINK,

  Nie ma lepiej spędzonego czasu! Ten program to coś, czego potrzebowałam od dawna. Dziękuję ♥️! W końcu poukładałam swoje myśli i stworzyłam plan na kolejny rok. Teraz nie boję się wyzwań, już zaczęłam działać. Wiem, dokąd zmierzam.

 3. Avatar of mateusz
  Mateusz
  #LINK,

  Ten kurs otworzył mi oczy na to, co naprawdę jest dla mnie ważne. W dość dobrym momencie trafił w moje ręce, bo przed wyborem studiów. Z Michałem rozmawiałem też o mojej przyszłości, co swoją drogą polecam, Michał ma dużą świadomość rynku pracy i możliwości zawodowych. Myślę, że gdybym tu nie trafił, mógłbym ze studiów, które pierwotnie wybrałem zrezygnować po roku i mieć rok stracony. Dzięki!

 4. Avatar of bartek
  Bartek
  #LINK,

  Jestem zachwycony wynikami mojego udziału w tym programie. Od samego początku starałem się sumiennie pisać. Cały program był naprawdę fascynujący, dostarczył mi mnóstwo inspiracji i motywacji do działania.
  Wróciłem tu, aby dodać kilka słów, które być może sprawią, że ktoś inny także skorzysta z tej szansy na lepszą przyszłość.

 5. Avatar of weronika
  Weronika
  #LINK,

  Zaczynając kurs, podchodziłam do niego z pewnym dystansem. Jednak z każdym kolejnym krokiem, z każdą refleksją zaczęłam coraz bardziej to doceniać. To ten program uświadomił mnie, że nigdy nie będzie lepszego czasu na poważne zaplanowanie naszego życia. Polecam, szczególnie tym którzy odkładają wszystko na później :)

 6. Avatar of jakub
  Jakub
  #LINK,

  Jeżeli zależy wam na zmianie waszego życia na lepsze, a nie wiecie do końca co musicie zrobić, ten program właśnie wam w tym pomoże. Zmusza on mianowicie do autorefleksji i udowadnia, że tak naprawdę wszystko czego potrzebujecie już posiadacie. Wystarczy to tylko uporządkować, w czym pomaga ten program, pomagając utworzyć twój własny plan działania.

Dodaj komentarz

146+ osób już stworzyło wizję swojej przyszłości!