PROJEKT: Przyszłość

„zaczęłam żyć”
„nie ma lepiej spędzonego czasu”
„wizja lepszej przyszłości ratuje”

Zamiast tkwić w niewoli wspomnień, stwórz obraz przyszłości jakiej pragniesz.

PRZED: Życie jest niepewne, nie wiesz gdzie tak naprawdę dążysz, nie wiesz czego chcesz, nie wiesz co lubisz. Boisz się, co przyniesie jutro. PO: Wiesz co byłoby lepsze, wiesz czego nie chcesz – tworzysz dwie siły: ciągnącą cię do przodu i pchającą cię od tyłu, z dala od wszystkiego co mogłoby się stać, gdybyś porzucił wszelką odpowiedzialność.

131+ osób już stworzyło wizję swojej przyszłości!

Manifest lepszego życia

To co przeczytasz na tej stronie i w zawartości programu jest wynikiem siedmiomiesięcznej (i siedmioletniej) pracy. Wszystko zaczęło się w dniu, gdy przeczytałem fragment (zamieszczony poniżej) książki pt. „7 nawyków skutecznego działania” Stephen’a Coveya.

Niezwykle łatwo wpaść w pułapkę aktywności, w wir życia – pracować coraz ciężej i wspinać się po szczeblach drabiny sukcesu po to tylko, by odkryć, że przystawiona jest do złej ściany. Można być zajętym, bardzo zajętym, a jednocześnie mało efektywnym.
Zaczynać z wizją końca – to zaczynać z jasnym zrozumieniem własnego przeznaczenia, to wiedzieć, dokąd się podąża, by lepiej rozumieć, gdzie się jest teraz, i stawiać każdy krok we właściwym kierunku.

Postanowiłem wtedy, że zrobię wszystko, aby oprzeć drabinę swojego życia o właściwą ścianę. Nie wiedziałem jednak jak to zrobić. Brakowało mi narzędzia, które by mi w tym pomogło. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań, pozwoliłoby mi stworzyć wizję mojej przyszłości.

Skoro napisanie wizji swojej przyszłości jest tak niezwykle ważne, postanowiłem stworzyć takie narzędzie. Pomogło mi ono. Teraz może pomóc tobie. Poprzez odpowiadanie na pytania, krok po kroku utworzysz wizję swojej przyszłości.

Jesteś w miejscu, które może całkowicie odmienić twoje życie. Na lepsze.

#1 – Bez jasnego celu, stajemy się produktem rzutu kośćmi

Wiele osób nigdy nie odnajduje swojego powołania, ponieważ nie postrzegają okazji przez pryzmat sensu swojego życia.

Jeżeli robisz coś bez wyraźnego powodu, to w pewnym momencie zabraknie Ci energii niezbędnej do kontynuowania wysiłków.

Ten program pomoże ci odnaleźć to, co jest dla ciebie prawdziwym źródłem radości i satysfakcji, pomoże ci też znaleźć problemy, które gdybyś rozwiązał – poprawiłbyś znacząco swoją sytuację.

Brakowi celu towarzyszy często brak ciekawości świata. Nie szukając nowych informacji, twoja wiedza się dezaktualizuje, a twoja pomoc traci na wartości. W trakcie Programu postawisz cel i zaprojektujesz drogę jego realizacji. Zadasz sobie pytania: Jakie przeszkody mogą stanąć na mojej drodze? Czego powinienem się nauczyć, aby móc je przezwyciężyć? Da ci to poczucie sensu.

Najlepszym sposobem na przewidzenie swojej przyszłości, jest jej zaplanowanie. Plan może ulec zmianie, jednak to wizja przyszłości, nawet niepewna, jest pierwszym krokiem, który pozwoli ci zajść tam, gdzie chciałbyś zajść.

#2 – Czemu nie robimy tego co chcemy robić?

Około 70% przedsiębiorstw rozpada się w pierwszym roku działalności, a zaledwie 12% istnieje dłużej niż 10 lat.

Z prywatnymi postanowieniami jest jeszcze gorzej. 

Aż 93% ludzi ponosi porażkę i porzuca część, bądź wszystkie noworoczne postanowienia w przeciągu kolejnych kilku miesięcy. 25% porzuca je już w pierwszym tygodniu.

Głównym powodem trudności w realizacji postanowień, jest to, że najczęściej dotyczą one zmiany naszego zachowania. Zachowanie jest niezwykle trudne do zmiany. Nawyki jakie wytworzyliśmy przez lata nie są łatwe do zmiany z dnia na dzień.

Inne powody trudności w realizowaniu postanowień to:

 • niewielka uwaga poświęcona rozpisaniu postanowień
 • brak określonego sposobu monitorowania postępu
 • brak historii i wyższego celu, które uzasadniałby nasze postanowienia
 • mglista wizja przyszłości, myślenie, że jakoś to będzie, bez konkretów

PROJEKT: Przyszłość, pomoże ci zarysować twoją przyszłość. Zdasz sobie sprawę z tego co rzeczywiście chcesz osiągnąć oraz jak strasznie może potoczyć się twój los, jeśli nie będziesz wystarczająco skupiony i zaangażowany.

Stworzysz siłę ciągnącą cię do przodu oraz drugą, być może silniejszą – pchającą cię od tyłu. Będziesz chciał osiągnąć sukces (który sam zdefiniujesz), a jednocześnie będziesz chciał uciec od tego, gdzie mógłbyś wylądować, gdybyś porzucił wszelką odpowiedzialność. 

Nie możesz stać się lepszym w czymś czego nie robisz. Zyskasz kontrolę nad swoim życiem dopiero gdy zaczniesz wyobrażać sobie jak chciałbyś, aby wyglądała twoja przyszłość, gdy zaczniesz planować i powoli wprowadzać w życie swoje pomysły. 

#3 – Pisanie porządkuje myśli

William James, niezwykły amerykański psycholog kiedyś zaobserwował, że nie był pewien o czym myślał, dopóki nie zapisał swoich myśli. Gdy nie wiedział co napisać, pisał o tym, co przyszło mu do głowy. Ostatecznie, jego pomysły stały się konkretne i przejrzyste.

Wiele osób boi się pisać. Mówią, że nie potrafią dobrze pisać. Mówią, że jeśli już mieliby coś napisać, to musiałoby to być perfekcyjne – przez co odkładają pisanie w nieskończoność. Jednak ta pierwsza kiepska wersja twojej wizji przyszłości musi zaistnieć, abyś mógł ją potem ulepszyć. 

Okazje zdarzają się każdemu, jednak tylko baczni obserwatorzy potrafią je zauważyć. Ten program jest dla ciebie okazją. Jeśli nie idzie ci najlepiej, jeśli czujesz się zagubiony lub niepewny nie przegap tej szansy, szansy na stanie się lepszym, silniejszym człowiekiem.

Przebieg programu

Program został zaprojektowany z myślą o najlepszych osiągnięciach.  Składa się on z dwóch części:

W pierwszej odpowiesz na pytania, które większość ludzi sukcesu zadało sobie na początku swojej podróży.

Opiszesz wizję swojej przyszłości oraz tego, czego chciałbyś uniknąć.

W drugiej części zbudujesz plan:

 • nazwiesz i opiszesz cele, które chciałbyś osiągnąć
 • nadasz im wartość
 • ocenisz wpływ, jaki wywrze osiągnięcie każdego celu
 • stworzysz strategię postępowania
 • przewidzisz przeszkody, jakie możesz napotkać na swojej drodze
 • ustalisz sposób monitorowania swoich postępów.

WIZJA PRZYSZŁOŚCI

 1. Wprowadzenie
 2. Jedna rzecz, którą mógłbyś zrobić lepiej
 3. Czego warto się nauczyć?
 4. Praca nad nawykami
 5. Twoje życie wśród innych
 6. Czas naostrzyć piłę
 7. Twoja rodzina w przyszłości
 8. Twój wpływ
 9. Jakie cechy chciałbyś mieć?
 10. WIZJA PRZYSZŁOŚCI
 11. A CO JEŚLI STRACĘ Z OCZU CEL?

CELE

 1. Nadaj tytuł swojej historii
 2. Możliwość opisania 7 celów, każdy zawierający 6 kroków:
  1. Nazwa i krótki opis celu
  2. Indywidualna wartość celu
  3. Wpływ jaki wywrze osiągnięcie celu
  4. Strategia postępowania
  5. Możliwe przeszkody na drodze
  6. Sposób monitorowania postępów
 3. Stworzony projekt twojej przyszłości do pobrania

Pytania i odpowiedzi

1.) Jestem w trudnej sytuacji, czy jest szansa, żeby dostać dostęp do programu za darmo?

Tak. Chętnie udostępnię kurs wszystkim, którzy stracili pracę lub z innych powodów mają teraz trudny czas.

Opisz swoją historię i wyślij ją do mnie tutaj. Postaram się szybko odpowiedzieć.

2.) Od lat osiągam to co sobie postanowię, czy jest coś w tym programie co może mi jeszcze jakoś pomóc?

Na osoby, które już przed rozpoczęciem kursu osiągały to co planowały, miały poczucie sensu życia i nie obawiały się o swoją przyszłość, kurs nie miał tak znaczącego wpływu (choć osoby te także były zadowolone, że poświęciły czas na jego wykonanie).

3.) Nie radzę sobie z niczym. Jestem załamana/any. Boję się przyszłości. Boję się o niej myśleć, nie podołam programowi, który skłania do myślenia o przyszłości. Co mam zrobić?

Twoja sytuacja wcale nie jest rzadka. Ludzie cierpią, boją się i załamują z różnych powodów. Często ukrywają swoje trudności – dlatego myślimy, że to tylko my mamy problem.

Choć mój program może być dla ciebie ogromnym wyzwaniem, istnieje bardzo duża szansa, że po jego wykonaniu zdobędziesz wystarczająco odwagi, żeby stawić czoła życiu. A samo życie nie będzie już bezsensowne.

4.) Jak długo zajmie mi wprowadzenie zmian w moim życiu?

To zależy od tego jak bardzo Cię boli. Jeśli ból jest zbyt słaby, a presja okoliczności niezbyt silna to najlepiej zapomnij o tym programie. I tak nie wytrwasz do końca.

Natomiast, jeśli jakaś część ciebie cierpi i niezwykle pragnie zmian – masz duże szanse, że z pomocą programu rzeczywiście wprowadzisz je w swoje życie.

Kim jestem?

Studentem psychologii, trenerem i programistą, a w wolnym czasie uprawiam borówkę amerykańską.

– Michał Kuczek
Projekt: przyszłość 1

Negocjuj z rzeczywistością, złóż dzisiaj swój czas w ofierze, a w przyszłości rzeczywistość ci pobłogosławi.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 1. Avatar of weronika
  Weronika
  #LINK,

  Zaczynając kurs, podchodziłam do niego z pewnym dystansem. Jednak z każdym kolejnym krokiem, z każdą refleksją zaczęłam coraz bardziej to doceniać. To ten program uświadomił mnie, że nigdy nie będzie lepszego czasu na poważne zaplanowanie naszego życia. Polecam, szczególnie tym którzy odkładają wszystko na później :)

 2. Avatar of bartek
  Bartek
  #LINK,

  Jestem zachwycony wynikami mojego udziału w tym programie. Od samego początku starałem się sumiennie pisać. Cały program był naprawdę fascynujący, dostarczył mi mnóstwo inspiracji i motywacji do działania.
  Wróciłem tu, aby dodać kilka słów, które być może sprawią, że ktoś inny także skorzysta z tej szansy na lepszą przyszłość.

 3. Avatar of jakub
  Jakub
  #LINK,

  Jeżeli zależy wam na zmianie waszego życia na lepsze, a nie wiecie do końca co musicie zrobić, ten program właśnie wam w tym pomoże. Zmusza on mianowicie do autorefleksji i udowadnia, że tak naprawdę wszystko czego potrzebujecie już posiadacie. Wystarczy to tylko uporządkować, w czym pomaga ten program, pomagając utworzyć twój własny plan działania.

Dodaj komentarz