Poszukiwacz prawdy

Poszukiwacz prawdy

Ostatnia aktualizacjia:

Pewnego razu, po wielu latach poszukiwań, powiedziano Poszukiwaczowi aby udał się do pewnej jaskini w której znajdzie magiczny staw potrafiący odpowiadać na pytania. Powiedziano mu, że odpowie on także na jego pytania.

Staw w jaskini

Poszukiwacz prawdy udał się zatem do wskazanej mu jaskini, wszedł do niej, odnalazł tajemniczy staw i zadał fundamentalne pytanie.

Z oddali, ze środka stawu dobiegła go odpowiedź: „Udaj się do wioski na rozwidleniu dróg, znajdziesz tam to, czego szukasz”.

Pełen nadziei mężczyzna pobiegł na rozwidlenie drug, do pobliskiej wioski. Znalazł tam trzy nudne sklepy, w jednym sprzedawano kawałki metalu, w drugim kawałki drewna a w trzecim druty.

Wydawało się, że nic, ani nikt w wiosce nie ma nic do czynienia z objawieniem prawdy.

Zawiedziony Poszukiwacz powrócił do stawu i zażądał wyjaśnienia, ale staw jedynie odpowiedział „Zrozumiesz w przyszłości”.

Mężczyzna zaprotestował, jednak w odpowiedzi otrzymał jedynie echo własnych krzyków. Pomyślał, że ktoś tu sobie z niego żartuje.

Dalsze poszukiwania

Poszukiwacz powrócił do swoich poszukiwań. Lata mijały, a on zapomniał doświadczeniu ze stawem. Gdy pewnej nocy podczas spacery w pełni księżyca, dźwięk muzyki granej na instrumentach strunowych przechwycił jego zainteresowanie. Muzyka była grana po mistrzowsku, z wielką precyzją i pełnym dźwiękiem.

Mężczyzna jak w transie skierował swoje kroki w kierunku, z którego dochodziła muzyka. Po chwili ukazały się się jego oczom dwie piękne dziewczyny i przystojny chłopiec, grali na skrzypcach, mandolinie i harfie. Poszukiwacz spojrzał na poruszające się palce artystów, patrzył tak przez kilkanaście minut, po czym nagle się rozpłakał.

Odkrycie znaczenia

Zauważył, że instrumenty na których była grana ta piękna muzyka były zbudowane z kawałków metalu, kawałków drewna i drutów. Dokładnie takich samych materiałów jakie widział wcześniej w wiosce wskazanej przez tajemniczy staw. Kiedyś spojrzał na te materiały z obojętnością, a teraz zrozumiał przesłanie głosu z jaskini.

Materiały zostały nam już dane przez Stwórcę, a to co na tym świecie wartościowe jest wynikiem pracy i kreatywności człowieka.

Wszystko jest bez znaczenia gdy patrzysz jedynie na pojedyncze kawałki. Znaczenie nadajesz ty, znajdując zastosowania danych ci materiałów. Gdy tylko pozornie nieznaczące kawałki zostaną złożone w pewną intencjonalną całość, powstaje zupełnie nowy przedmiot, mający szczególne znaczenie.

Bądź twórcą, szukaj szczególnych, nowych zastosowań przeciętnych materiałów.

Michał Kuczek
Michał Kuczek

Cześć! Jestem tutaj w celu odkrycia uniwersalnych metod rozwiązywania problemów. Interesują mnie negocjacje, zarządzanie, projektowanie i uprawa borówki amerykańskiej. Jestem studentem psychologii i prowadzę agencję kreatywną Biiird Studio.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Avatar of radek
    Radek
    #LINK,

    Czuję się wyjątkowo uprzywilejowany, że odkryłem Twoją stronę i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły

Dodaj komentarz

Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.