Ćwiczenia na dobry początek dnia

Share on facebook
Share on email
Share on linkedin

Ćwiczenia na dobry początek dnia

Michał Kuczek
  • Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019
Nie lubisz godzin porannych? Jesteś śpiący i potrzebujesz porządnej dawki energii? Szkoda, że tak wielu z nas tak właśnie spędza kilka pierwszych godzin każdego dnia. Często myślimy, że jedynym rozwiązaniem jest filiżanka kawy, ale czy naprawdę musimy wprowadzać do naszego organizmu narkotyk, żeby dobrze zacząć dzień? Może miałeś okazję słuchać śpiew ptaków zaraz po wschodzie słońca. Jak robią to zwierzęta, że wstają wcześnie i z uśmiechem? Najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek – minimum 7 godzin snu, spać powinniśmy iść przed 22. Jeśli trudno ci zasnąć przed 22, warto nastawić budzik na kilka dni dużo wcześniej np. na 4 rano, zmęczeni dużo łatwiej przestawimy się na właściwy tryb snu. Jednak samo iście spać i wstawanie wcześniej nie gwarantuje dobrego samopoczucia rano.
 

Wszyscy wiemy lub przy najmniej kiedyś słyszeliśmy o ogromie zalet płynących z codziennych ćwiczeń, co ciekawe mogą one także pomóc nam dodając energii każdego ranka. Gdy tylko się obudzisz, jeszcze nie wychodząc z łóżka przeciągnij się i poruszaj stawami w stopach i nadgarstkach. Gdy wstaniesz przejdź do 7 minutowych ćwiczeń, których głównym celem będzie pobudzenie układu krążenia. Bardzo dobrze jeśli dotkną one każdej partii mięśni i zawierają ćwiczenia rozciągające. Aby dobrze pobudzić układ krążenia należy podnieść tętno najwyżej jak to możliwe nie wychodząc poza skalę bezpieczeństwa, którą możemy obliczyć wzorem: [220 – (twój wiek) / 10 ]* 6. Tętno możemy mierzyć przykładając palec do szyi lub zaraz poniżej nadgarstka i licząc ilość impulsów na minutę. 

Rodzaj ćwiczeń zależy zupełnie od ciebie, mogą to być podskoki, przysiady, wchodzenie i schodzenie po schodach, a jeśli potrafisz to pompki czy brzuszki. Rozciąganie powinno polegać na powolnym wchodzeniu w granicę mobilności i przetrzymywanie bólu przez ok. 15 sek. kilka razy z rzędu. Rozciągać należy głównie nogi, ponieważ nasz siedzący tryb życia bardzo ogranicza ich mobilność.

 
Aby nie zapominać o porannych ćwiczeniach warto namówić wszystkich domowników, razem będziecie się też motywować do większego wysiłku. Wprowadzając te kilka ćwiczeń i łącząc je z odpowiednią ilością snu i wody wybudujemy nawyk, który pozwoli nam wstawać codziennie pełnym energii. 

Psychologia

Najpotężniejszy sposób patrzenia na świat

Nasze spojrzenie, to jedynie mapy rzeczywistego świata. Mapy, jeśli wykonane z dużą dokładnością, są wstanie przeprowadzić nas z każdego punktu A do punktu B. Jednak nawet jeśli starannie wykonane, dość szybko tracą na aktualności.

Czytaj więcej »
Edukacja

Wspólny mianownik sukcesu

Straciła wzrok, słuch i umiejętność mówienia mając 19 miesięcy. Kolejne 4 lata były nieznośne dla rodziny. Nic nie rozumiejąca dziewczynka płakała, wrzeszczała, i niszczyła wszystko na swojej drodze. Jedynym sposobem aby ją uspokoić były …

Czytaj więcej »
Psychologia

Viktor Frankl – Człowiek w poszukiwaniu sensu

„[…]znosił tortury i niezliczone poniżenia, nie mając ani przez moment pewności czy poprowadzą go do gazu, czy też pozostanie pośród ocalałych, by sprzątać ciała lub szuflami wygarniać popiół z pieców krematoryjnych.” ~Stephen Covey

Czytaj więcej »

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasób 17

Nasza strona korzysta z plików cookie, kontynuując korzystanie z niej zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji tutaj.