Dwie gwarantowane rzeczy w życiu

Dwie gwarantowane rzeczy w życiu

Ostatnia aktualizacjia:

Najpotężniejszymi siłami na ziemi jest czas i zmiana. Ponieważ tylko te dwie rzeczy są gwarantowane. Każdy musi radzić sobie z czasem i zachodzącymi zmianami. Kluczem w życiu jest inicjowanie i planowanie zmian. Zarządzanie tymi dwiema rzeczami determinuje, co dzieje się z każdym człowiekiem. 

Zmiany zajdą za twoim pozwoleniem lub bez niego. Czas płynie za twoją zgodą lub bez niej. Ponieważ czas i zmiany są nieuchronne, muszą być zarządzane. 

Jedynym prawdziwym sposobem na sukces jest właściwe zarządzanie czasem i zmianami. Sukces zawsze leży w twoich rękach, bo każdy musi tak samo radzić sobie z czasem i zmianami. Nikt nie jest bogatszy w czas, ani nikt nie jest biedniejszy w czas. Każdy ma 24 godziny. Nikt nie jest bogatszy w zmianę, ani nikt nie jest biedniejszy w zmianę. Zmiana dotyka każdego w tym samym momencie.

Marzenie pozostaje tylko marzeniem dopóki nie ma planu. Możesz marzyć o życiu jakie byś chciał, możesz marzyć o zmianach jakie chciałabyś zobaczyć, o swojej przyszłości. Jednak dopóki się nie obudzisz i nie zaczniesz planować jak się tam dostać – to będzie tylko snem.

Sekretem sukcesu w życiu jest efektywne zarządzenie czasem i zmianami. A głównym kluczem w zarządzaniu czasem i zmianami jest planowanie. Planowanie jest najważniejszą zasadą sukcesu.

Jedynym regulatorem czasu i zmian jest planowanie, zmiana niekontrolowana w czasie zrujnuje twoje życie. Ludzie giną za życia, ponieważ nie wybrali tego co naprawdę chcieli.

Zostałeś stworzony przez Boga aby „żyć” życie. Nie aby życie sterowało tobą. A jedynym sposobem abyś mógł „żyć” życie, jest przejęcie inicjatywy.

Życie to po prostu zmiany w czasie.

Z każdym kolejnym rokiem na świecie następuje coraz więcej zmian. Zmiany w ustrojach, w sposobie życia, w filozofiach, ideologiach, w systemach ekonomicznych w systemach religijnych. Techniki jakie wykorzystywaliśmy kilkanaście lat temu teraz są bezproduktywne. Etyka osobowości chwalona i szerzona przez ostatnie 150 lat odchodzi do lamusa. Zachodzą potężne zmiany.

Moim ostrzeżeniem jest, że jedyny sposób na regulowanie i kontrolowanie zmian to planowanie.

Powiedz na głos: PLANOWANIE.

Młodzi, szczególnie wy, zaplanujcie swoje życie – TERAZ.

W wieku 15 lat zaplanowałem swoje życie. Spisałem to co wtedy uważałem za moje posłannictwo, cel życia na papierze. I dlatego nie kocham się z byle kim, dlatego nigdy nie piłem alkoholu, dlatego nigdy nie paliłem papierosa, dlatego nigdy nie jadłem mięsa. To nie dlatego, że jestem w jakikolwiek sposób „święty”, ale dlatego, że miałem coś na papierze, do czego mogłem porównywać swoje decyzje.

I to nieprawda, że planując nie jesteś spontaniczny. Spontaniczność to wyjątek z reguły. Dlatego spontanicznym możesz być tylko jeśli planujesz.

Plany mogą się zmieniać. Nie planując stajesz się piłką w grze, a nie graczem. Nie możesz decydować gdzie wylądujesz.

Jeśli nie masz planu, nie masz żadnej ochrony. Plan nie tylko mówi ci co chcesz zrobić, mówi także czego nie będziesz robił.

Bożą strategią gwarantowania przyszłości jest planowanie. I nie jest to moja opinia.

Jeremiasz 29:11; Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany bogactwa i pokoju, a nie niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei.

Bóg wie, że planowanie jest wymagane, aby dotrzeć do celu.

Teraz wiesz to także Ty.

Michał Kuczek
Michał Kuczek

Cześć! Jestem tutaj w celu odkrycia uniwersalnych metod rozwiązywania problemów. Interesują mnie negocjacje, zarządzanie, projektowanie i uprawa borówki amerykańskiej. Jestem studentem psychologii i prowadzę agencję kreatywną Biiird Studio.

Dodaj komentarz

2 komentarze

 1. Avatar of fanboróweknumer1
  Fanboróweknumer1
  #LINK,

  Po ile borówki?

  1. Avatar of michał kuczek #LINK,

   Borówki sprzedajemy w sezonie, od końca czerwca do końca września. Cena jest zależna od ceny rynkowej, zazwyczaj waha się pomiędzy 14 a 24 zł za kilogram. Ciekawi mnie, czemu pytasz pod tym artykułem, co zainspirowało Cię do zapytania właśnie tutaj?

Dodaj komentarz

Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.