Dwie gwarantowane rzeczy w życiu

Share on facebook
Share on email
Share on linkedin

Dwie gwarantowane rzeczy w życiu

Spis treści

Najpotężniejszymi siłami na ziemi jest czas i zmiana. Ponieważ tylko te dwie rzeczy są gwarantowane. Każdy musi radzić sobie z czasem i zachodzącymi zmianami. Kluczem w życiu jest inicjowanie i planowanie zmian. Zarządzanie tymi dwiema rzeczami determinuje, co dzieje się z każdym człowiekiem. 

Zmiany zajdą za twoim pozwoleniem lub bez niego. Czas płynie za twoją zgodą lub bez niej. Ponieważ czas i zmiany są nieuchronne, muszą być zarządzane. 

Jedynym prawdziwym sposobem na sukces jest właściwe zarządzanie czasem i zmianami. Sukces zawsze leży w twoich rękach, bo każdy musi tak samo radzić sobie z czasem i zmianami. Nikt nie jest bogatszy w czas, ani nikt nie jest biedniejszy w czas. Każdy ma 24 godziny. Nikt nie jest bogatszy w zmianę, ani nikt nie jest biedniejszy w zmianę. Zmiana dotyka każdego w tym samym momencie.

Marzenie pozostaje tylko marzeniem dopóki nie ma planu. Możesz marzyć o życiu jakie byś chciał, możesz marzyć o zmianach jakie chciałabyś zobaczyć, o swojej przyszłości. Jednak dopóki się nie obudzisz i nie zaczniesz planować jak się tam dostać – to będzie tylko snem.

Sekretem sukcesu w życiu jest efektywne zarządzenie czasem i zmianami. A głównym kluczem w zarządzaniu czasem i zmianami jest planowanie. Planowanie jest najważniejszą zasadą sukcesu.

Jedynym regulatorem czasu i zmian jest planowanie, zmiana niekontrolowana w czasie zrujnuje twoje życie. Ludzie giną za życia, ponieważ nie wybrali tego co naprawdę chcieli.

Zostałeś stworzony przez Boga aby „żyć” życie. Nie aby życie sterowało tobą. A jedynym sposobem abyś mógł „żyć” życie, jest przejęcie inicjatywy.

Życie to po prostu zmiany w czasie.

Z każdym kolejnym rokiem na świecie następuje coraz więcej zmian. Zmiany w ustrojach, w sposobie życia, w filozofiach, ideologiach, w systemach ekonomicznych w systemach religijnych. Techniki jakie wykorzystywaliśmy kilkanaście lat temu teraz są bezproduktywne. Etyka osobowości chwalona i szerzona przez ostatnie 150 lat odchodzi do lamusa. Zachodzą potężne zmiany.

Moim ostrzeżeniem jest, że jedyny sposób na regulowanie i kontrolowanie zmian to planowanie.

Powiedz na głos: PLANOWANIE.

Młodzi, szczególnie wy, zaplanujcie swoje życie – TERAZ.

W wieku 15 lat zaplanowałem swoje życie. Spisałem to co wtedy uważałem za moje posłannictwo, cel życia na papierze. I dlatego nie kocham się z byle kim, dlatego nigdy nie piłem alkoholu, dlatego nigdy nie paliłem papierosa, dlatego nigdy nie jadłem mięsa. To nie dlatego, że jestem w jakikolwiek sposób „święty”, ale dlatego, że miałem coś na papierze, do czego mogłem porównywać swoje decyzje.

I to nieprawda, że planując nie jesteś spontaniczny. Spontaniczność to wyjątek z reguły. Dlatego spontanicznym możesz być tylko jeśli planujesz.

Plany mogą się zmieniać. Nie planując stajesz się piłką w grze, a nie graczem. Nie możesz decydować gdzie wylądujesz.

Jeśli nie masz planu, nie masz żadnej ochrony. Plan nie tylko mówi ci co chcesz zrobić, mówi także czego nie będziesz robił.

Bożą strategią gwarantowania przyszłości jest planowanie. I nie jest to moja opinia.

Jeremiasz 29:11; Ja wiem, jakie wiążę z wami plany – oświadcza Pan. – To plany bogactwa i pokoju, a nie niedoli. Chcę dać wam szczęśliwą przyszłość i uczynić was ludźmi nadziei.

Bóg wie, że planowanie jest wymagane, aby dotrzeć do celu.

Teraz wiesz to także Ty.

Ćwiczenia

Ćwiczenia na dobry początek dnia

Nie lubisz godzin porannych? Jesteś śpiący i potrzebujesz porządnej dawki energii? Szkoda, że tak wielu z nas tak właśnie spędza kilka pierwszych godzin każdego dnia. Często myślimy, że jedynym rozwiązaniem jest …

Czytaj więcej »
Przywództwo

Jak napisać własną deklarację misji życiowej

Jednym z głównych czynników sukcesu najszybciej rozwijających się zespołów jest skoncentrowane na misji działanie. Skoro tak, możemy śmiało wskazać na niesamowitą wagę posiadania własnej misji życiowej. W końcu podobnie jak w biznesie inwestujemy czas oczekując konkretnych rezultatów.

Czytaj więcej »
Edukacja

Wspólny mianownik sukcesu

Straciła wzrok, słuch i umiejętność mówienia mając 19 miesięcy. Kolejne 4 lata były nieznośne dla rodziny. Nic nie rozumiejąca dziewczynka płakała, wrzeszczała, i niszczyła wszystko na swojej drodze. Jedynym sposobem aby ją uspokoić były …

Czytaj więcej »
Psychologia

Viktor Frankl – Człowiek w poszukiwaniu sensu

„[…]znosił tortury i niezliczone poniżenia, nie mając ani przez moment pewności czy poprowadzą go do gazu, czy też pozostanie pośród ocalałych, by sprzątać ciała lub szuflami wygarniać popiół z pieców krematoryjnych.” ~Stephen Covey

Czytaj więcej »

2 komentarze

2 komentarze o “Dwie gwarantowane rzeczy w życiu”

  1. Fanboróweknumer1
    #LINK,

    Po ile borówki?

    1. #LINK,

      Borówki sprzedajemy w sezonie, od końca czerwca do końca września. Cena jest zależna od ceny rynkowej, zazwyczaj waha się pomiędzy 14 a 24 zł za kilogram. Ciekawi mnie, czemu pytasz pod tym artykułem, co zainspirowało Cię do zapytania właśnie tutaj?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spodobał Ci się artykuł?

Nie przegap kolejnego!

Nasza strona korzysta z plików cookie, kontynuując korzystanie z niej zgadzasz się na ich używanie.
Więcej informacji tutaj.