9 rzeczy, które mierni ludzie robią w weekend

9 rzeczy, które mierni ludzie robią w weekend

Ostatnia aktualizacjia:

Cały tydzień ludzie pracują na wolny weekend, czy to w jaki sposób ten weekend spędzają może powiedzieć coś o ich przyszłości?

Możesz spędzić weekend rozwijając swoje umiejętności, spędzając czas na świeżym powietrzu lub po prostu leżąc na kanapie, jednak obserwacje wskazują, że to JAK go spędzasz nie jest wystarczającą informacją do przewidzenia twojej przyszłości.

To nie weekendowe aktywności oddzielają przeciętne osoby od ludzi sukcesu, ale świadomość.

Czy ty planujesz do przodu i zastanawiasz się nad tym jak chcesz spędzić swój czas wolny?

Oto 9 rzeczy, które miernota wykonuje w weekend:

Zapominają zaplanować swój czas

Nie każda minuta twojego czasu musi być zaplanowana, jednak warto poświęcić planowaniu weekendu choćby chwilę.

Pomoże to w zabezpieczeniu czasu, nie będzie przeciekał on przez palce. Możesz też planując odkryć ciekawe możliwości spędzania czasu i ostatecznie lepiej się bawić.

Pod koniec weekendu warto także poświęcić chwilę na zaplanowanie tygodnia, to zmniejszy stres, w końcu będziesz wiedzieć co cię czeka, a na najtrudniejsze zdążysz się przygotować.

Czy planowanie ogranicza spontaniczność życia?

Nie. Co więcej, nie ma możliwości, aby jakakolwiek spontaniczność miała miejsce bez planowania. W końcu spontaniczne aktywności są wyjątkiem z reguły, zatem nie mogą istnieć bez planu.

Pozwalają pościeli wygrać poranną bitwę

Być może wypili za dużo w piątek i teraz muszą wrócić do życia. Może są bardzo zmęczeni. Może zbyt późno poszli spać. Niezależnie od przyczyny, pozwolenie aby to pościel wygrała poranną bójkę wpływa nie tylko źle na nasze cykle dobowe, ale także na naszą motywację. W końcu, jak słaby człowiek musi być, aby to pościel go pokonała. Jeśli także przegrywasz z własną poduszką to prawdopodobnie powinieneś zadbać bardziej o swój sen.

Dobrym sposobem na walkę ze wstanie z łóżka jest wybudowanie nawyku porannych ćwiczeń.

Ignorują swojego partnera, dzieci i innych bliskich

Przeciętni ludzie nie wyznaczają specjalnie swojego czasu dla swoich bliskich, nawet w weekend.

Często w tygodniu liczba obowiązków uniemożliwia spędzenia czasu z tymi, których kochamy. Wypadałoby wyznaczyć go choć trochę w weekend, aby zadbać o relacje na których najbardziej nam zależy.

Zamartwiają się tym, że sąsiad ma lepszy samochód

Łatwiej było człowiekowi osiągnąć mistrzostwo w jakimś fachu gdy żyliśmy w małych lokalnych społecznościach. Dzisiejszy świat z dostępem do zdjęć i historii milionerów, celebrytów i osób „lepszych od nas” sprawia, że dużo trudniej nam znaleźć motywację do dążenia do doskonałości w jakiejś czynności – w końcu zawsze będzie ktoś lepszy od nas.

Przeciętni ludzie zamiast poświęcić czas na naukę jakichś umiejętności, spędzają swój czas oglądając to co posiadają inni. Uczucie zazdrości, które takim obserwacją towarzyszy sprawiaja, że nie mogą oni uwierzyć w to, że ciasta wystarczy dla wszystkich, a jedyne co trzeba zrobić – to upiec go więcej.

Żyją na komendę technologii

Telefon, komputer, telewizor i inne elektroniczne urządzenia przechwytują uwagę miernych ludzi. Samo używanie tych urządzeń, nie ma negatywnego wpływu na życie. Problem pojawia się gdy używamy ich tak naprawdę nie wiedząc czemu.

Odłóż swój telefon. Nie sprawdzaj skrzynki emailowej. Zwalcz uzależnienie od technologii.

Kompulsywnie robią zakupy

Oszczędzają pieniądze cały tydzień, aby wydać je wszystkie podczas wycieczki do centrum handlowego.

Powinniśmy nagradzać swoje wysiłki, jednak kompulsywne kupowanie rzeczy, które często nie mają dla nas większej wartości nie prowadzi do życia w wolności finansowej.

Znajdź coś co przyniesie Ci dużo radości, wartości lub satysfakcji i zaplanuj, że kupisz to sobie gdy osiągniesz postawiony wcześniej cel.

Pracują zamiast odpocząć

W większości czynności jakie wykonujemy występuje zasada Pareto. Polega ona na tym, że dwadzieścia procent naszych wysiłków przekłada się na osiemdziesiąt procent rezultatów.

Przeciętny człowiek nie docenia wartości tej zasady i zamiast odpocząć pracuje także w weekend myśląc, że więcej pracy oznacza więcej pieniędzy. Taka osoba w dłuższym okresie czasu opuści się w relacjach z innymi ludźmi oraz zacznie się dezaktualizować – w końcu aby pozostać na poziomie w stale rozwijającym się świecie musimy się ciągle dokształcać.

Spędzają czas w złym towarzystwie

Zastanów się nad tym: czy masz znajomego z którym często spędzasz czas, a którego przyjaźni nie poleciłbyś członkom swojej rodziny? Jeśli tak, to czemu utrzymujesz tą znajomość? Nie jesteś moralnie zobligowany do dbania o kogoś, kto sprawia, że nasza ziemia jest gorszym miejscem.

Wybierz na swoich znajomych ludzi, którzy chcą działać, aby rozwiązać problemy i pozostawić świat odrobinę lepszym. To dobry wybór, nie samolubny.

Unikają czasu na refleksje

W ciągu wymagającego tygodnia trudno mówić o możliwości refleksji nad naszym życiem, właśnie dlatego powinniśmy wyznaczyć na nią specjalny czas w weekend.

Ostatnio pracuję nad programem, który ma pomóc w tworzeniu wizji swojego życia. W wyniku refleksji po lekturze badań nad wpływem planowania i wizualizacji na osiągnięcia pomyślałem, że taki program może być niezwykle dobrym narzędziem w zwiększaniu prawdopodobieństwa, że zrobimy to co sami chcielibyśmy, aby nasz słaby organizm wykonał. Jeśli chcesz pomóc mi w testowaniu programu, chętnie dam Ci do niego dostęp za darmo. Napisz do mnie tutaj. Myślę, że samemu też skorzystasz z tego programu, szczególnie jeśli nie wiesz do czego dążysz. W końcu jak to powiedział wielki lider przełomu XIX i XX wieku:

Jeśli drabina oparta jest o złą ścianę, każdy krok przybliża nas jedynie do niewłaściwego miejsca.

Stephen Covey
Michał Kuczek
Michał Kuczek

Cześć! Jestem tutaj w celu odkrycia uniwersalnych metod rozwiązywania problemów. Interesują mnie negocjacje, zarządzanie, projektowanie i uprawa borówki amerykańskiej. Jestem studentem psychologii i prowadzę agencję kreatywną Biiird Studio.

Dodaj komentarz

Dwie gwarantowane rzeczy w życiu 2

Dwie gwarantowane rzeczy w życiu

Najpotężniejszymi siłami na ziemi jest czas i zmiana. Ponieważ tylko te dwie rzeczy są gwarantowane. Każdy musi radzić sobie z czasem i zachodzącymi zmianami. Kluczem…

Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.