Artykuły w czasopismach

Artykuły w czasopismach 1
ZDROWIE Z WYBOU NR 73

Mów prawdę,
a przynajmniej nie kłam

Mówiąc prawdę, unikamy wielu tarapatów. Największą korzyścią z mówienia prawdy jest to, że żyjemy w spokoju sumienia. Jesteśmy spójni ze sobą. Mówimy to, co myślimy i to, w co wierzymy. To wzbudza szacunek i zaufanie.

Artykuły w czasopismach 2
ZDROWIE Z WYBOU NR 72

5 sposobów, aby odzyskać energię i chęci do życia

– „Ciągle jestem zmęczony” – jeśli nie powiedziałbyś tego o sobie, to prawdopodobnie znasz kogoś, kto niedawno tak właśnie się wyraził. Przemęczenie i związana z tym utrata motywacji dotykają wielu ludzi i choć czasami mają przyczyny fizjologiczne i wymagają oceny lekarza, najczęściej związane są ze stylem życia i sposobem myślenia. Co zatem można zrobić, aby odzyskać utraconą energię i chęci do życia?

Artykuły w czasopismach 3
ZDROWIE Z WYBOU NR 71

Daj się polubić

Otaczanie się przyjaciółmi, osobami, które chcą dla nas tego co najlepsze, jest kluczowe dla zdrowia emocjonalnego. Ten artykuł zawiera 8 postaw, które możesz przyjąć, aby być bardziej lubianym.
1. Poproś o przysługę
2. Nie spiesz się z odpowiedzią
3. Obserwuj wzrokiem jastrzębia
[...]
7. Pozostaw uczucie niedosytu
8. Odkryj misję swojego życia

Artykuły w czasopismach 4
ZDROWIE Z WYBOU NR 70

Nie daj się zniewolić – twórz swoją pogodę

Istnieje bardzo ważne pytanie: Czy możemy zapanować nad naszymi emocjami i naszym nastrojem w obliczu różnych trudnych sytuacji? Czy możemy myśleć, reagować i działać w sposób przemyślany i dojrzały, a nie impulsywny i reaktywny? Czy możemy stworzyć własną prognozę pogody niezależną od okoliczności, w jakich się znajdujemy?

PS. To jeden z najlepszych artykułów jakie napisałem. Bardzo zachęcam do przeczytania, można go kupić na stronie wydawcy.

Okładka kwartalnika zdrowie z wyboru nr 69
ZDROWIE Z WYBOU NR 69

Nocebo –
Złośliwy bliźniak placebo

Dzwoni telefon. Odbierasz i słyszysz nieznany głos mówiący: „Umrzesz w przeciągu tygodnia”. Czy mógłbyś rzeczywiście umrzeć, gdyby ktoś powiedział ci, że tak się stanie?

Chcesz poznać odpowiedź na to pytanie? Zamów kwartalnik.

Artykuły w czasopismach 5
ZDROWIE Z WYBOU NR 68

Jeśli ludzie mówią źle o tobie,
żyj tak, aby nikt im nie uwierzył

Trudno, będąc lojalnym wobec nieobecnych, zaprezentować właściwy obraz siebie w towarzystwie czerpiącym energię z poniżania.

Obwinianie i plotki są niezwykle popularne. Media zaśmiecają nasze głowy informacjami wywołującymi emocje, zwykle naciąganymi i najczęściej negatywnymi. Ludzie tworzą grupy wzajemnej adoracji, gdzie kilka osób pochlebia sobie nawzajem, jednocześnie poniżając innych.

Co możesz zrobić w takiej sytuacji? To też jeden z najlepszych moich artykułów, bardzo zachęcam do przeczytania.

Artykuły w czasopismach 6
ZDROWIE Z WYBOU NR 67

Jak wzmocnić odporność metodą ćwiczeń Wima Hofa?

Nikt nie lubi chorować, a jednak nie zawsze potrafimy ustrzec się przed chorobami. Przeziębienia i zapalenia dotykają prawie każdego z nas. Może nam się wydawać, że są to doświadczenia nieuniknione, będące częścią naszego życia. Istnieje jednak na Ziemi ktoś, kto postanowił sprzeciwić się temu wierzeniu. To Wim Hof – Człowiek Lodu.

Podobny artykuł znajduje się także na moim blogu.